Časté otázky

 1. Kdy začít?

  Začít můžete od samého narození miminka a to pozorováním. Možná si všimnete, že specificky hýbe pusinkou, když má hlad nebo se vrtí, když se chystá čůrat (ostatně na tom je založena bezplenková komunikační metoda). Přibližně od půl roku můžete přidat vlastní znaky a pak už se jen těšit, až Vás začne napodobovat :)
  Nabízený kurz pro rodiče s dětmi je vhodný pro děti od šesti měsíců do doby, kdy ještě nemluví.

 2. Nemůže znakování „brzdit“ mluvení?

  Ne. Je to právě naopak! Komunikace znakováním dítě k mluvení velmi motivuje a znakující děti často mluví dřív, než jejich vrstevníci.

 3. Mému dítěti je 15 měsíců. Není již na znakování pozdě?

  Důležitější než věk je to, jestli dítě mluví. Znakování je přínosné jak pro miminka, která nemluví vůbec, tak i pro děti, které mluvit začínají nebo šišlají. Navíc starší děti se znaky naučí mnohem rychleji, protože jsou motoricky vyspělejší.

 4. Kdy skončit?

  Ve chvíli, kdy dítě znak napodobuje (ať už si ho přizpůsobí jakkoli), už ho ukazovat nemusíte. Dítě pak znak přestane samo používat ve chvíli, kdy pro něj najde vhodné slovo (např. pro PEJSKA „haf“ a následně „pes“).

 5. Proč chodit k nám na kurz?

  Na kurzu Vás s opičkou Babu naučíme minimálně 70 znaků. Máme individuální přístup, takže skladbu znaků Vám můžeme přizpůsobit. Seznámíte se s dalšími dětmi a maminkami a společně znaky procvičíme ve známých písničkách a říkadlech.

Váš dotaz

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Vzkaz: